Dzisiaj jest niedziela, 05 grudnia 2021 r.
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki
AKTUALNOŚCI
Wizyta w Teatrze Kamienica - 7 i 8 XI
Dodano: 2013-11-14

 

Teatr Kamienicę odwiedziliśmy 7 i 8 listopada 2013 r.

Wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjum 33 im. Stefana Batorego oraz licealiści z II LO im. Stefana Batorego, VII LO im. Juliusza Słowackiego, LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i 21 SLO im. Jerzego Grotowskiego.
 
Przed wizytą uczniowie mieli obowiązek dowiedzieć się jak najwięcej o teatrze, m.in. z oficjalnej strony  www.teatrkamienica.pl 
7 listopada byliśmy na spektaklu >>> My, dzieci z dworca ZOO.
Nie jest to łatwy spektakl ze względu na temat – narkomania i formę - zawiera środki teatralne zaczerpnięte z języka filmy, montażu filmowego. Dorosłego widza może zdziwić obecność uczniów ze szkól podstawowych. No tak, ale bohaterką spektaklu jest dwunastoletnia narkomanka. Po spektaklu właśnie ci uczniowie byli najaktywniejsi w dyskusji z gośćmi z Monaru.
 
8 listopada zwiedzaliśmy teatr. Oprowadzały nas Panie Monika Dziekan, pracownik działu public relations oraz Natalia Kamińska, córka Emiliana Kamińskiego dyrektora teatru.
Spotkaliśmy się przy makiecie Śródmieścia przedwojennej Warszawy. Makieta jest dumą teatru i ważnym akcentem wśród innych warszawskich pamiątek prezentowanych na terenie całej placówki.
Następnie zaproszono nas na próbę nowego spektaklu edukacyjnego dla dzieci, który prezentowany będzie na Scenie Oficyna. Praca nad sceną trwała kilkanaście minut. Widzieliśmy jak aktorzy szukali różnych środków wyrazu.
 
Odwiedziliśmy także pracownie tapicerską. Tu każdy mógł przymierzyć „wkładkę ciążową”.
 
Przeszliśmy na Scenę Parter, która została niedawno przebudowana. Jest to scena mobilna umożliwiająca dowolnie ustawiać widownię wobec sceny teatralnej.
Wrażenie robi otwór w ścianie. W tym miejscu była schowek, w którym ukrywała się czteroosobowa rodzina żydowska.
Trzecią scena teatru jest Piwnica Warsza. Tu widzimy scenografię do spektaklu >>> Wiera Gran.
Tu Natalia opowiedziała nam o duchu Bolku, który nawiedza teatr uruchamiając nieczynny zegar, włączając wyłączone radio itp.
Następnie zaproszono nas do sal restauracyjnych. Po drodze minęliśmy miejsce z pamiątkami po wybitnych twórcach teatru.
 
Sale restauracyjne to też małe warszawskie muzeum.
Szczególną uwagę przykuwa ściana-tablica, na której umieszczono nazwiska wybitnych ludzi kultury a zwłaszcza teatru polskiego.
Bezpośrednio z restauracji przeszliśmy do zabytkowego tramwaju stojącego przed teatrem.
Pojechać nim można w świat warszawskich wspomnień, lub po prostu wypić tu kawę.
Wycieczkę naszą zakończyliśmy w galerii sztuki Teatru Kamienica, w której prezentowana jest wystawa >>> Grupy Nowa Ikona.
Staliśmy się fanami TeatruKamienica, chyba najbardziej warszawskiego z warszawskich teatrów.
Powered By RiseNet CMS © 2021
proudwatches.com replica watches breitling replica omega replica omega replica rolex gmt master replica omega replica rolex replica