Dzisiaj jest niedziela, 05 grudnia 2021 r.
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki
AKTUALNOŚCI
Kurs wiedzy o teatrze i filmie
Dodano: 2013-09-22
Kurs adresowany jest do przyszłych studentów uczelni artystycznych, nauczycieli wiedzy o kulturze jak też do miłośników filmu i teatru.

 

Kurs wiedzy o teatrze i filmie
Prowadzi: Włodzimierz Taboryski

Kurs adresowany jest do osób zainteresowanych zdawaniem na wyższe uczelnie teatralne, filmowe i tam, gdzie wymagana jest od kandydatów wiedza erudycyjna na temat filmu i teatru. Skorzystają z niego także nauczyciele przedmiotu wiedzy o kulturze.
Na zajęciach uczestnicy przypomną sobie/uzupełnią/poznają podstawową wiedzę z historii teatru ze wszystkich epok oraz z historii i języka sztuki filmowej.
Uczestnicy zapoznają się z historią rozwoju formy teatralnej oraz jej twórcami (reżyserami, aktorami, scenografami itp.) a także podstawowymi dziełami dramatycznymi i ich autorami. Zajmować się też będziemy historią filmu, językiem filmu i jego gatunkami.
Przewidziane jest wyjście do teatru i omówienie spektaklu.
Uczestnicy będą mieli dostęp do pomocy dydaktycznych. Mogą zakupić Słownik Wiedzy o Kulturze, którego autorem haseł teatralnych i filmowych był prowadzący zajęcia. Można też korzystać z elektronicznego słownika na stronie www.akademia-kultury.edu.pl / o sztukach wszelakich
Kurs dofinansowywany jest przez Społeczny Fundusz Stypendialny, dzięki czemu cena jednego spotkania (60 minut) wynosi tylko 20 zł. Dla nauczycieli bonus - prezentacje multimedialne z każdego tematu.
Więcej informacji o kursie jest na stronie Akademii Sztuki i Kultury. Zajrzyj >>>> TU.
Powered By RiseNet CMS © 2021
proudwatches.com replica watches breitling replica omega replica omega replica rolex gmt master replica omega replica rolex replica