Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2024 r.
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki

  Sprawozdanie merytoryczne 2021

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 Społeczny Fundusz Stypendialny zrealizował szereg działań wynikających ze statutowych zadań.

  1. Realizujemy stałą współpracę z pierwszym w Polsce humanistycznym liceum - 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego i wspieramy finansowo prowadzony eksperyment edukacyjny w nauczaniu humanistyki i tzw. edukacji dla twórczości. Zgodnie z darowiznami celowymi wpłacanymi na nasze konto przez środowisko społeczne tej placówki, dofinansowujemy:

a)      naukę języków obcych umożliwiając zmniejszenie uczniów w grupach i podział ich wg stopnia zaawansowania,

b)      prowadzenie wyrównawczych zajęć z języka angielskiego - pomoc uczniom mającym trudności językowe,

c)      fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2021

d)      organizowanie edukacji pozalekcyjnej w formie wyjazdowych obozów naukowych,  

e)      organizowanie edukacji pozalekcyjnej w formie międzyszkolnych kół zainteresowań.

2.      Kontynuowaliśmy współpracę z gospodarstwem agroturystycznym Zaścianek Babie Lato przy tworzeniu programu Wioski Odkrywania Talentów. Dofinansowaliśmy cztery turnusy półkolonii Hakuna Matata. Pozwoliło to wzbogacić zajęcia służące odkrywaniu inteligencji wielorakiej. Zajęcia sportowe ujawniają predyspozycje kinestetyczne. Programy łączą ruch z muzyką (nie tylko taniec), koordynację pracy ciała ze wzrokiem, słuchem; indywidualne działania jak i zespołowe, ale także sztafety czy formy survivalowe w puszczy. Przygotowane sceny i spektakl wyławiały predyspozycje aktorskie, pracy zespołowej oraz plastyczne (scenografia, maski, rekwizyty). Rodzicom przekazujemy informacje predyspozycjach ich dzieci. 

10.  Kontynuujemy współpracę z niepubliczną placówką oświatową Akademia Sztuki i Kultury. Dofinansowaliśmy wzbogacanie dotychczasowej strony www na wortal internetowy www.akademia-kultury.edu.pl.

11.  Wspomagamy program promocji edukacji retorycznej w Polsce. Sfinansowaliśmy (2008) powstanie nowego serwisu internetowego www.retoryka.pl, który sukcesywnie rozbudowujemy, aby uzyskał właściwości strony interaktywnej, gdzie zamieszczamy prace specjalistów i informacje o edukacji retorycznej w Polsce. Kolejny raz wydaliśmy 50 egz. skryptu Ortofonia (ćwiczenia warsztatowe z oddychania, rezonansu, dykcyjne i artykulacyjne) i bezpłatnie przekazujemy go uczniom i nauczycielom.

12.  Kontynuujemy współpracę z Warszawskim Forum Oświatowym, które realizuje debaty na temat oświaty i wychowania. Wypracowane tam uwagi moderują politykę oświatową władz Warszawy. Założoną przez nas w 2006 roku portal internetowy www.warszawskieforumoswiatowe.pl finansujemy i stale aktualizujemy.

13.  Założony przez nas portal internetowy www.oswiataniepubliczna.pl, który powstał z inspiracji Klubu Dyrektorów Szkół Niepublicznych Warszawy, promuje oświatę niepubliczną. Sukcesywnie uzupełniamy bazę wszystkich placówek niepublicznych w Polsce (obecnie wpisanych jest około 9500 placówek – przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży i dorosłych oraz kształcenia ustawicznego). Zamieszczane aktualności informują o działaniach programowych środowisk oświaty niepublicznej i organizacji pozarządowych. Strona zawiera również publikacje o oświacie niepublicznej.

14.  Założyliśmy i prowadzimy na Facebooku profil „Oświata niepubliczna w Warszawie” https://www.facebook.com/pages/O%C5%9Bwiata-niepubliczna-w-Warszawie/715437671821350

15.  Założyliśmy na Facebooku specjalny profil „Oświata niezależna” (https://www.facebook.com/pages/O%C5%9Bwiata-niezale%C5%BCna/651524611591011), który i prowadzimy.

16. Współpracujemy ze społecznością Warkocz Pilicy. Pomagamy prowadzenie profesjonalnej kampanii promocyjno – informacyjnej całego regionu. Głównym celem społecznej inicjatywy jest stworzenie, na bazie naturalnych, społecznych i historycznych zasobów Doliny Pilicy w rejonie Białobrzegów, Grójca i Warki, Markowego Produktu Turystycznego pod nazwą „Warkocz Pilicy”. Wspomagamy np.: Piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski, który rozpoczyna Parada Pułaskiego od rynku do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Propagowanie Nocy Muzeów – Muzeum Kazimierz Pułaskiego w Warce. Społeczność szczególnie aktywna jest w propagowaniu przyrody i kultury regionu organizując spływy kajakowe, obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży a także wyprawy seniorów.

17. Od 2014 roku współpracujemy z Fundacją Pomoc Pogorzelcom. Pomaga ona znaleźć rodziny, które dotknęła ta tragedia. Zbieramy wpłaty celowe 1% na pomoc. Na stronach społecznościowych zamieszczamy informację o pogorzelcach i zachęcamy do pomocy im. Dokumentowane są potrzeby rodzin pogorzelców. Pozwala to na zakup rzeczy codziennego użytku w tym także szkolne wyposażenie dzieci. Zwłaszcza zaspakajają część zakup materiałów na odbudowę domu i gospodarstwa. Kupowane są materiały budowlane oraz wyposażenia. W tym roku pomogliśmy rodzinie z Miłkowic.

18.  Od lutego 2008 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. W związku z tym prowadziliśmy kampanię uzyskania dotacji w ramach programu 1% dla OPP. Współpracowaliśmy w tej kampanii m.in. ze Stowarzyszeniem Sztuka-Edukacja-Promocja, 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego, Akademią Sztuki i Kultury, Warszawskim Forum Oświatowym, Agencją Artystyczną Dziesięciu Muz i Fundacją pomocy pogorzelcom. Jest też wpłata na pomoc dla poszkodowanych od inwazji na Ukrainie.

19.  Za rok 2021 uzyskaliśmy darowizny od 24 podatników w wysokości 10275,20 zł. Zebrane fundusze przeznaczymy na realizację programów fundacji i zgodnie z dyspozycjami celowymi darczyńców.

 

 

Powered By RiseNet CMS © 2024
proudwatches.com replica watches breitling replica Replica Uhren Deutschland kopior klockor omega replica rolex replica