Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2024 r.
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki
Sprawozdanie za 2007 rok
 
W okresie 1 stycznia do 31 grudnia 2007 zrealizowaliśmy szereg działań wynikających z naszych statutowych zadań.
  1. Realizujemy stałą współpracę z 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego i wspieramy finansowo prowadzony eksperyment edukacyjny w nauczaniu humanistyki i tzw. edukacji dla twórczości. Zgodnie z darowiznami celowymi wpłacanymi na nasze konto  przez środowisko społeczne tej placówki, dofinansowujemy:
a)      naukę języków obcych umożliwiając zmniejszenie uczniów w grupach i podział ich wg stopnia zaawansowania, 
b)      prowadzenie wyrównawczych zajęć z języka angielskiego - pomoc uczniom mającym trudności językowe,
c)      organizowanie zajęć prezentujących kulturę hiszpańską,
d)      fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów: w roku szkolnym 2006-7 przyznano 45 stypendiów, w roku szkolnym 2007-8 przyznano 44 stypendia.
e)      organizowanie edukacji pozalekcyjnej w formie wyjazdowych obozów naukowych,   
f)        organizowanie edukacji pozalekcyjnej w formie międzyszkolnych kół zainteresowań. 
3. Nawiązaliśmy współpracę z niepubliczną placówką oświatową Akademia Sztuki i Kultury. Zakupiliśmy i przekazaliśmy do jej specjalistycznej biblioteki artystycznej: roczne prenumeraty Spotkanie z Zabytkami i dwuletnią prenumeratę Galeria sztuki. Dofinansowaliśmy przekształcenie dotychczasowej strony www na wortal internetowy www.akademia-kultury.edu.pl  
4.. Opracowaliśmy i wydaliśmy 2000 egz. skryptu Ortofonia (ćwiczenia warsztatowe z oddychania, rezonansu, dykcyjne i artykulacyjne) i bezpłatnie przekazujemy go uczniom i nauczycielom.
5. Nawiązaliśmy współpracę z Warszawskim Forum Oświatowym, które realizuje debaty na temat oświaty i wychowania. Wypracowane tam uwagi stały się obecnie podstawą programu oświatowego nowych władz Warszawy. Założoną i opracowaną przez nas 2006 roku stronę internetowej www.warszawskieforumoswiatowe.pl stale aktualizujemy i finansujemy.  
7. Podjęliśmy się częściowego dofinansowywania wakacyjnych a zwłaszcza śródrocznych warsztatowych zajęć i wyjazdów artystyczno-naukowych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Część zajęć realizujemy we współpracy z Akademią Sztuki i Kultury (www.akademia-kultury.edu.pl). Jest to pięć cykli programowych:
a) ”Wakacyjne Warsztaty Artystyczne” (malarstwo, rzeźba, fotografia, teatr, film, historia sztuki) w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
b) „Wyprawy naukowe młodych historyków sztuki”.   
c) „Warsztaty teatralne” – w formie międzyszkolnego koła zainteresowań.
d) „Warsztaty humanistyczno-filmowe” – w formie międzyszkolnego DKF-u.
9. Co roku (od 2006) wydajemy opracowany przez nas ścienny szkolny kalendarz. Uwzględnia on roczny rytm pracy szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Ich forma, tzw. planer, umożliwia uczniom nanoszenie terminów zajęć, sprawdzianów itp. Kalendarze przekazujemy bezpłatnie uczniom i dyrektorom szkół.
Powered By RiseNet CMS © 2024
proudwatches.com replica watches breitling replica Replica Uhren Deutschland kopior klockor omega replica rolex replica