Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2024 r.
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki

  Sprawozdanie merytoryczne 2017

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 Społeczny Fundusz Stypendialny zrealizował szereg działań wynikających ze statutowych zadań.

  1. Realizowaliśmy projekt „Zakochaj się w teatrze” Uczniowie warszawskich szkół zwiedzali warszawskie teatry od kulis i byli widzami ich spektakli. W projekcie uczestniczyło 60  uczniów z 11 warszawskich gimnazjów, liceów i techników.
  2. Realizujemy stałą współpracę z pierwszym w Polsce humanistycznym liceum - 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego i wspieramy finansowo prowadzony eksperyment edukacyjny w nauczaniu humanistyki i tzw. edukacji dla twórczości. Zgodnie z darowiznami celowymi wpłacanymi na nasze konto przez środowisko społeczne tej placówki, dofinansowujemy:

a)      naukę języków obcych umożliwiając zmniejszenie uczniów w grupach i podział ich wg stopnia zaawansowania,

b)      prowadzenie wyrównawczych zajęć z języka angielskiego - pomoc uczniom mającym trudności językowe,

c)      fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2015

d)      organizowanie edukacji pozalekcyjnej w formie wyjazdowych obozów naukowych,  

e)      organizowanie edukacji pozalekcyjnej w formie międzyszkolnych kół zainteresowań.

3.      Kontynuowaliśmy współpracę z gospodarstwem agroturystycznym Zaścianek Babie Lato przy tworzeniu programu Wioski Odkrywców Talentów. Wioska uzyskała certyfikat „Miejsce Odkrywania Talentów” Ośrodka Rozwoju Edukacji przy MEN. Formy teatralne przygotowywane są z dziećmi i młodzieżą w ciągu 2-3 godzin metodą komedii dell’arte. Grupę dzielimy na aktorów, muzyków i scenografów. Niemal z każdą grupą dzieci i młodzieży realizujemy programy estradowe: śpiew, recytacje czy kocia muzyka. Plenery plastyczne dotyczą dziedzin: malarstwo, rysunek, ceramika, garncarstwo. Po zajęciach organizowane są wystawy poplenerowe. Zajęcia sportowe nie są tylko typowymi zawodami. Sprawdzane są predyspozycje kinestetyczne w połączeniu z odkrywaniem inteligencji wielorakiej. Programy łączą ruch z muzyką (nie tylko taniec), koordynację pracy ciała ze wzrokiem, słuchem; indywidualne działania jak i zespołowe (piłka nożna, koszykówka czy quidditch) ale także sztafety czy formy survivalowe w puszczy. Przy naszym gospodarstwie przebiegają cztery szlaki: kajakowy po rzece Rawce, konny, rowerowy i pieszy. Zajęcia prowadzą odpowiednio: nauczyciele, instruktorzy, aktorzy, muzycy, plastycy, twórcy regionalni, sportowcy, ratownicy. Uczestnicy wypełniają indeksy oraz dostają dyplomy za udział czy zwycięstwo. Rodzicom, nauczycielom czy opiekunom przekazujemy informacje o uczniach wyróżniających się i ich predyspozycjach twórczych, sportowych. 

10.  Kontynuujemy współpracę z niepubliczną placówką oświatową Akademia Sztuki i Kultury. Dofinansowaliśmy wzbogacanie dotychczasowej strony www na wortal internetowy www.akademia-kultury.edu.pl.

11.  Wspomagamy program promocji edukacji retorycznej w Polsce. Sfinansowaliśmy (2008) powstanie nowego serwisu internetowego www.retoryka.pl , który sukcesywnie rozbudowujemy, aby uzyskał właściwości strony interaktywnej, gdzie zamieszczamy prace specjalistów i informacje o edukacji retorycznej w Polsce. Kolejny raz wydaliśmy 100 egz. skryptu Ortofonia (ćwiczenia warsztatowe z oddychania, rezonansu, dykcyjne i artykulacyjne) i bezpłatnie przekazujemy go uczniom i nauczycielom.

12.  Kontynuujemy współpracę z Warszawskim Forum Oświatowym, które realizuje debaty na temat oświaty i wychowania. Wypracowane tam uwagi moderują politykę oświatową władz Warszawy. Założoną przez nas w 2006 roku portal internetowy www.warszawskieforumoswiatowe.pl finansujemy i stale aktualizujemy.

13.  Założony przez nas portal internetowy www.oswiataniepubliczna.pl, który powstał z inspiracji Klubu Dyrektorów Szkół Niepublicznych Warszawy, promuje oświatę niepubliczną. Sukcesywnie uzupełniamy bazę wszystkich placówek niepublicznych w Polsce (obecnie wpisanych jest około 9500 placówek – przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży i dorosłych oraz kształcenia ustawicznego). Zamieszczane aktualności informują o działaniach programowych środowisk oświaty niepublicznej i organizacji pozarządowych. Strona zawiera również publikacje o oświacie niepublicznej.

14.  Założyliśmy i prowadzimy na Facebooku profil „Oświata niepubliczna w Warszawie” https://www.facebook.com/pages/O%C5%9Bwiata-niepubliczna-w-Warszawie/715437671821350

15.  Założyliśmy na Facebooku specjalny profil „Oświata niezależna” (https://www.facebook.com/pages/O%C5%9Bwiata-niezale%C5%BCna/651524611591011), który i prowadzimy.

16.  Co roku (od 2004) wydajemy opracowywany przez nas ścienny szkolny kalendarz. Uwzględnia on roczny rytm pracy szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Ich forma, tzw. planer, umożliwia użytkownikom nanoszenie terminów zajęć, sprawdzianów itp. Kalendarze przekazujemy bezpłatnie uczniom i dyrektorom szkół.

17.  Od 2014 roku współpracujemy z Fundacją Pomoc Pogorzelcom. Pomaga ona znaleźć rodziny, które dotknęła ta tragedia. Zbieramy wpłaty celowe 1% na pomoc. Na stronach społecznościowych zamieszczamy informację o pogorzelcach i zachęcamy do pomocy im. Dokumentowane są potrzeby rodzin pogorzelców. Pozwala to na zakup rzeczy codziennego użytku w tym także szkolne wyposażenie dzieci. Zwłaszcza zaspakajają część zakup materiałów na odbudowę domu i gospodarstwa. Kupowane są materiały budowlane oraz wyposażenia. W tym roku pomogliśmy rodzinom z Sulejówka, Wiślinki i Olecka.

18.  Od lutego 2008 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. W związku z tym prowadziliśmy kampanię uzyskania dotacji w ramach programu 1% dla OPP. Współpracowaliśmy w tym zakresie m.in. ze Stowarzyszeniem Sztuka-Edukacja-Promocja, 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego, Akademią Sztuki i Kultury, Warszawskim Forum Oświatowym, Agencją Artystyczną Dziesięciu Muz, Klubem Dyrektorów Szkół Niepublicznych i Fundacją pomocy pogorzelcom. Za rok 2017 uzyskaliśmy darowizny od 112 podatników w wysokości 18665,40 zł. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na realizację programów fundacji i zgodnie z dyspozycjami celowymi darczyńców.

 

Powered By RiseNet CMS © 2024
proudwatches.com replica watches breitling replica Replica Uhren Deutschland kopior klockor omega replica rolex replica